Επιτροπές του Γενικού Συμβουλίου:
Πρόεδρος: Σωφρόνης Τσιάρτας
Μέλη: Xριστόδουλος Καρολίδης, Παναγιώτα Θεοχάρους, Παναγιώτης Ιωσήφ, Σπύρος Καρκώτης, Αντώνης Σαρρής, Μαρίνος Άνιφτος, Χαράλαμπος Απλητσιώτης, Σωτήρης Αυγουστής, Μαριλένα Δελέντα, Παναγιώτης Κυριακίδης, Τάκης Στυλιανού
Γραμματείς: Ανδρέας Λουκάς, Στάλω Μιχαήλ και Μαριάννα Μηλίδου Κοκκίνη
Πρόεδρος: Αντώνης Κουτσούλλης
Μέλη: Πρόδρομος Αργυρίδης, Γιάννος Κουδουνάρης, Άντρη Βαρνάβα Τέλλο, Χαράλαμπος Απλητσιώτης, Κώστας Κωνσταντίνου
Γραμματείς: Πέτρος Σαββίδης και Κωνσταντίνος Ζαχαριάδης
Πρόεδρος: Ακρίτας Ασπρής
Μέλη: Αλέξης Αλέκου, Ελευθέριος Κυριάκου, Μαρία Λεωνίδου, Μαρία Τουραπή, Χρίστος Ιωάννου, Κυριάκος Κτωρίδης, Χρίστος Στυλιανού, Βέρα Τρύφωνος
Γραμματείς: Νάσω Κασουλίδου, Στάλω Μιχαήλ και Μαριάννα Μηλίδου Κοκκίνη
Πρόεδρος: Χριστόδουλος Καρολίδης
Μέλη: Αλέξης Αλέκου, Ανδρέας Ανδρέου, Σπύρος Καρκώτης, Νεοκλής Νεοκλέους, Αντώνης Οικονομίδης, Αχιλλέας Πηλιάς, Μαρίνος Άνιφτος, Χριστάκης Θεοδώρου, Κυριάκος Κτωρίδης, Γιώργος Ροκόπος, Σταύρος Σταύρου
Γραμματείς: Αγάθη Κουρούγιαννη και Αβραάμ Στεφανή
- Επιτροπή Ευημερίας και Κοινωνικής Πρόνοιας:
Πρόεδρος: Πρόδρομος Αργυρίδης
Μέλη: Ακρίτας Ασπρής, Ανδρέας Ανδρέου, Ανδρόνικος Ανδρονίκου, Ελευθέριος Κυριάκου, Άντρη Βαρνάβα Τέλλο, Χρίστος Ζαμπάς, Χριστάκης Θεοδώρου, Γιώργος Ροκόπος
Γραμματείς: Νάσω Κασουλίδου και Ειρήνη Γιώρκα
Πρόεδρος: Παναγιώτα Θεοχάρους
Μέλη: Γιάννος Κουδουνάρης, Μαρία Λεωνίδου, Μαρία Τουραπή, Χρυστάλλα Μαστραππά Κουκουμά, Τάκης Στυλιανού
Γραμματείς: Νάσω Κασουλίδου, Ειρήνη Γιώρκα και Κωνσταντίνος Ζαχαριάδης
Πρόεδρος: Κυριάκος Χαραλάμπους
Μέλη: Ανδρέας Ανδρέου, Νεοκλής Νεοκλέους, Σωφρόνης Ξενοφώντος, Αχιλλέας Πηλιάς, Χρίστος Ζαμπάς, Χριστάκης Θεοδώρου, Ευγενία Λαγού Κωνσταντίνου, Κωνσταντίνος Μούζουρος
Γραμματείς: Χαράλαμπος Σάββα και Αβραάμ Στεφανή
Πρόεδρος: Αλέξης Αλέκου
Μέλη: Χριστόδουλος Καρολίδης, Παναγιώτα Θεοχάρους, Σπύρος Καρκώτης, Γιάννος Κουδουνάρης, Γιώργος Ροκόπος
Γραμματείς: Ανδρέας Λουκάς, Νάσω Κασουλίδου και Ειρήνη Γιώρκα
Πρόεδρος: Γενικός Γραμματέας
Μέλη: Σωφρόνης Τσιάρτας, Ανδρέας Ανδρέου, Μαρία Λεωνίδου, Αντώνης Οικονομίδης, Αχιλλέας Πηλιάς, Αντώνης Σαρρής
Γραμματείς: Ανδρέας Λουκάς, Χαράλαμπος Σάββα, Πέτρος Σαββίδης, Κωνσταντίνος Ζαχαριάδης, Στάλω Μιχαήλ και Αβραάμ Στεφανή
Σώματα στα οποία συμμετέχει η ΠΑΣΥΔΥ:
- Επιτροπή κατοικιών Τροόδους
Ακρίτας Ασπρής – Μαριάννα Μηλίδου Κοκκίνη
- Συμβούλιο Κοινωνικών Ασφαλίσεων
Αλέξης Αλέκου – Κωνσταντίνος Ζαχαριάδης
- Επιτροπή Διαχειριστικών Λαθών
Τάκης Καρολίδης – Αγάθη Κουρούγιαννη